هشت دلیلی که مقاله شما ریجکت می شود

اکثر دانشجویان برای اینکه بتوانند مسیر خود را برای تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور باز کنند و یا به مدارج علمی بالاتری دست پیدا کنند، نیازمندند تا چندین مقاله در ژورنالها یا مجلات معتبر خارجی به خصوص ژورنالهای ISI به چاپ برسانند، اما معمولا این مقالات برای بار اول اکسپت نشده و ریجکت می شوند. به مقالاتی که اکسپت نشده اند ایراداتی گرفته می شود که فرد متقاضی ملزم است تا آنها را اصلاح نموده و مجددا برای ژورنال مربوطه ارسال نماید. یکی از عمده ترین عوامل ریجکت شدن مقاله، وجود مشکل در نگارش و ترجمه مقاله ها است. در ادامه مهمترین عواملی که باعث ریجکت شدن یک مقاله می شود، آورده شده است. توصیه می کنیم اگر مقاله ای دارید و قصد دارید آن را ترجمه و برای یک ژورنال خارجی ارسال نمایید، ادامه مطلب را از دست ندهید.


وقتی مقالات, برای پذیرش به یک ژورنال (مجله) معتبر پژووهشی ارائه میشوند، حتی پیش از دیده شدن توسط سردبیر ارشد و انتخاب شدن برای مرحله بررسی و بازبینی، بدقت موشکافی و بررسی میشود. جالب است بدانید که حدود 30 تا 50 درصد مقالات، حتی به مرحله بازبینی هم نمیرسند.


دکتر پیتر تراور، بعنوان سردبیر مجله ی Carbon (مجله بین المللی American Carbon society ) این شرایط را به شخصه تجربه کرده است. توصیه او به نویسندگان این است که ” اگر موارد زیر را رعایت کنید دیگر زمان منتقدان، ویراستارها و کارکنان را نمی گیرید و آنها را خسته نمی کنید و مطمئن خواهید شد که مقاله شما براساس شایستگی های علمی که دارد، قضاوت خواهد شد نه به خاطر اشتباهاتی که در آن است”


منبع

/ 0 نظر / 32 بازدید